Prim Diplomat

Primkař - Prim Diplomat - Primkař    Prim je tradiční česká značka, jejíž kořeny sahají až do roku 1949. Prim Diplomat jsou exkluzivní, elegantní, společenské hodinky nadčasového designu, které jsou dodnes velmi ceněné sběrateli.

Předností tohoto modelu je originálně navržený číselník. Model Prim Diplomat se od standardní produkce odlišoval především lepšími technickými parametry. Byla použita nová odolná hodinková pera, která umožnila prodloužení doby chodu z 36 na 38 hodin.

Prim Diplomat vycházel z modelu s typovým označením 66 106 1, který byl vyvinut v r. 1965. Pozměnil se pouze vzhled reliéfního číselníku o datové okénko na číslici tři a šípové ručky byly opatřeny černou výplní. Jako strojek byl použit kalibr 68, vyvinutý na počátku šedesátých let. Prvních 15 prototypů bylo zhotoveno v červnu r. 1966. Byly označeny jako "vlhkoprachotěsné", nikoli však jako vodotěsné. 

Původně byl tento typ označován pracovním názvem "Prim Repre", který se však nezdál jako nejvhodnější, a tak byla vyhlášena veřejná soutěž ve spolupráci s Československou televizí, o oficiální název tohoto modelu. V srpnu r. 1966 byl vybrán název "Prim Diplomat".

Prvních 3000 kusů modelu Diplomat pod typovým označením 68 134 3 bylo dáno do prodeje na konci roku 1967. Oproti standardním modelům měly nový záruční list a kvalitnější řemínek. Pouzdra byla zlacená 20 mikrony zlata, ale dostupná byla i v chromované (méně časté) verzi. Původně byly ručky ocelové, ale z důvodu zvýšení odolnosti vůči magnetickému poli byla sekundová ručka vyráběná od roku 1969 z mosazi.

Vzhled hodinek byl plně srovnatelný s designem luxusních hodinek vyráběných tehdy na Západě. Jejich atraktivní vzhled tak zabodoval i na zahraničních trzích. Byl to i historicky první model hodinek Prim, který byl propagován pomocí reklamních obrázků. Při uvedení na trh stály 590 Kčs.

 
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek